Tässä ollaan

Hallinto

Torikatu 36 A 3 krs. 80100 Joensuu | toimisto p. 013 316 388

Toiminnanjohtaja
Anni Pesonen
p. 044 760 5790
anni.pesonen@pkmielenterveydentuki.fi

Toimistosihteeri
Eeva Vartiainen
p. 044 738 1554
eeva.vartiainen@pkmielenterveydentuki.fi

Toimistosihteeri
Marjatta Myyry
p. 044 356 7809
marjatta.myyry@pkmielenterveydentuki.fi

Media-assistentti
Hanna Toivanen
p. 050 355 6654
hanna.toivanen@pkmielenterveydentuki.fi

Kohtaamispaikka MieTe

Torikatu 36 A 1.krs, 80100 Joensuu | MieTe sali p. 044 741 0015

Vastaava ohjaaja
Laura Oksman
p. 044 742 5619
laura.oksman@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Saara Suihko
p. 050 322 6003
saara.suihko@pkmielenterveydentuki.fi

Kotikievari

Värtsilänkatu 2 B, 80200 Joensuu | toimisto p. 044 752 3290

Vastaava ohjaaja
Marjo Kupiainen
p. 044 550 2039
marjo.kupiainen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Tanja Huikuri
p. 044 745 5157
tanja.huikuri@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Tarja Eronen
p. 044 550 2036
tarja.a.eronen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Tuukka Pursiainen
p. 044 550 2034
tuukka.pursiainen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Esa Hyppönen
p. 044 760 4455
esa.hypponen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Minna Isotalo
p. 044 550 3138
minna.isotalo@pkmielenterveydentuki.fi

Emäntä
Sari Kiiski
p. 044 765 7948
sari.kiiski@pkmielenterveydentuki.fi

Jokikievari

Jokikatu 24 B 13, 80220 Joensuu | toimisto p. 044 550 3111

Asumispalvelujen ja kotihoidon vastaava ohjaaja
Tuula Antikainen
p. 044 550 3134
tuula.antikainen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Peppi Ilvonen
p. 044 776 4157
peppi.ilvonen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Tuomas Partanen
p. 044 550 2035
tuomas.partanen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja / ammatillinen erityisopettaja
Soile Joutsen
p. 044 491 5166
soile.joutsen@pkmielenterveydentuki.fi

Kotihoito Tukikievari

Kotihoito Tukikievari / Ohjaaja
Minna Isotalo
p. 044 550 3138
minna.isotalo@pkmielenterveydentuki.fi

Torikievari

Suvantokatu 6, 80100 Joensuu

Vastaava ohjaaja
Riitta Kurki
p. 044 752 1630
riitta.kurki@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Liisa Pesonen
p. 044 550 3130
liisa.pesonen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Auvo Ryynänen
p. 044 720 0035
auvo.ryynanen@pkmielenterveydentuki.fi

Kulttuuripaja Kuohu

Koskikatu 11 D 56, 80100 Joensuu

Ohjaaja
Sanna Pulkkinen
p. 044 237 8987
sanna.pulkkinen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Mirkka Sarkkinen
Poissa 1.2.2024 – 10.6.2024
mirkka.sarkkinen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaaja
Sara Kosonen
Poissa 10.4.2024 – 20.2.2025
sara.kosonen@pkmielenterveydentuki.fi

Työpajatoiminta / nuorten työpajatoiminta

Digipaja: Torikatu 36 A 3.krs, 80100 Joensuu | Kädentaidot-paja: Jokikatu 24 B 13 | Musapaja: Torikatu 30, 80100 Joensuu (Musa-Pekan tiloissa)

Vastaava ohjaaja
Jyrki Leppä
p. 044 762 2270
jyrki.leppa@pkmielenterveydentuki.fi

Sosiaalisen kuntoutuksen ja kuntouttavan työtoiminnan sosiaaliohjaaja
Laura Oksman
p. 044 742 5619
laura.oksman@pkmielenterveydentuki.fi

Työvalmentaja / yksilövalmentaja
Anne Komulainen
p. 044 765 0102
anne.komulainen@pkmielenterveydentuki.fi

Musapajan ohjaaja
Janne Suhonen
p. 044 721 0634
janne.suhonen@pkmielenterveydentuki.fi

Ohjaus ja valmennuspalvelut

Torikatu 36 A 3.krs, 80100 Joensuu

Nuottivalmentaja
Vilma Vartiainen
p. 044 550 3139
vilma.vartiainen@pkmielenterveydentuki.fi

Nuottivalmentaja
Sanna Pulkkinen
p. 044 237 8987
sanna.pulkkinen@pkmielenterveydentuki.fi

AVE-hanke

Torikatu 36 A 3.krs, 80100 Joensuu

Hankepäällikkö
Markus Kinnunen
p. 044 779 6562
markus.kinnunen@pkmielenterveydentuki.fi

Hankekoordinaattori
Mikko Jormakka
p. 044 550 3135
mikko.jormakka@pkmielenterveydentuki.fi